Smart TV Samsung TU75U8075FUX 75 75" 4K Ultra HD LED HDR
Description
If you are looking for new market trending items, we present the Smart TV Samsung TU75U8075FUX 75 75" 4K Ultra HD LED HDR!
  • Type: Smartphone
  • Diagonal of the screen (cm):
    • 190,5 cm
    • 188 cm
  • Colour: Black
  • Characteristics:
    • Browsing the web
    • ECO
    • Smart TV
    • Teletext
    • Electronic programming guide (EPG)
    • Apple AirPlay 2
    • 2 Speakers
    • Channel auto search
    • Subtitling Closed Captioning
    • Audio Return Channel (ARC)
    • Voice guidance
    • Flat screen
  • Connections:
    • USB 2.0
    • RJ45
    • Ethernet LAN
    • RF x 3
    • CI+
    • CI+ 1.4 x 1
    • HDMI 1.4
  • Aspect ratio:
    • 16:9
  • Connectivity:
    • Bluetooth
    • Wi-Fi
    • Common interface
    • Anynet+
    • Bluetooth 5.3
    • eARC
  • Format: 16:9
  • Energy classification: G
  • Power: 20 W
  • Operating System: Tizen
  • Compatibility: Google Assistant
  • Power supply: CA cable
  • Technology:
    • LED
    • HDR
  • Frequency:
    • 50 Hz
    • 60 Hz
  • Smart TV: Yes
  • Compatible:
    • Amazon Alexa
    • Bixby
    • VESA 400 x 300
  • Includes:
    • Remote control
    • Samsung TV Plus
  • VESA: 40 x 40 cm
  • Tuner:
    • DVB-C,DVB-S2,DVB-T2
    • Analogue and digital
  • Resolution: 4K Ultra HD
  • Formats:
    • 3GP, AVI, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG, MPG, OGM, VOB, WEBM, WMV
    • AAC, FLAC, MP2, MP3, MP4, WAV, WMA, WMV
    • BMP, GIF, JPEG, MPO, PNG
    • MPEG 1/2/4, VP8/VP9, H.264
  • Automatic shutdown: Yes
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Screen: 75"