Smart TV Samsung HG50BU800EUXEN 50" LED 4K Ultra HD
Description
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Smart TV Samsung HG50BU800EUXEN 50" LED 4K Ultra HD at an unbeatable price.
  • Type of plug: Plug EU
  • Product with plug: Yes
  • Diagonal of the screen (cm):
    • 127 cm
    • 124,5 cm
  • Type: Television
  • Ports: 3
  • Functions:
    • Hotel TV
    • ConnectShare
  • Screen: 50"
  • Colour: Black
  • Connections:
    • USB x 2
    • HDMI x 3
    • USB
    • USB 2.0
    • RJ45
    • Ethernet LAN
    • RF x 3
    • CI+
    • CI+ 1.4 x 1
    • HDMI 1.4
  • Connectivity:
    • Bluetooth
    • Wi-Fi
    • Common interface
    • Anynet+
  • Energy classification: G
  • Tuner: Analogue and digital
  • Technology:
    • LED
    • HDR
  • Smart TV: Yes
  • HbbTV: Yes
  • Characteristics:
    • Automatic shutdown
    • Smart TV
    • Teletext
    • Electronic programming guide (EPG)
    • Installation guide included
    • Plug and play
    • 2 Speakers
    • Channel auto search
    • Subtitling Closed Captioning
    • Audio Return Channel (ARC)
    • Voice guidance
    • Hotel mode
    • Flat screen
  • Aspect ratio: 16:9
  • Power: 20 W
  • Frequency: 50 Hz
  • Includes:
    • Self-assembly Kit
    • Remote control
  • VESA: 20 x 20 cm
  • Resolution: 4K Ultra HD
  • Automatic shutdown: Yes
  • Compatible: IPv6
  • Formats: AAC, SBC
  • Voltage: 220-240 V
  • Angle: 178º
  • Assembly: VESA
  • Resolution (px): 3840 x 2160 px
  • Power RMS: 40 W