Power supply TooQ TQAPOLO-750SP ATX 750 W CE - RoHS
by Tooq
Description
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Power supply TooQ TQAPOLO-750SP ATX 750 W CE - RoHS at an unbeatable price.
  • Colour: Black
  • Characteristics:
    • On/off interrupter
    • Active PFC
  • Recommended use:
    • Desktop PC
    • PC
  • Product with plug: Yes
  • Width:
    • 150 mm
    • 15 cm
  • Version ATX: 2.31
  • Type of plug: Plug EU
  • Connections:
    • PCI Express
    • Mini USB
    • 24 PIN x 1
    • Molex 4 PIN x 3
  • Type: Power supply
  • Ventilator:
    • Ø 14 cm
    • 1
  • Form factor: ATX
  • Power: 750 W
  • Voltage: 220 V
  • Power supply: CA cable
  • Connectors:
    • Pci Express, 6 pins
    • Diskette unit
    • SATA x 5
  • Compatible: ATX
  • AC input frequency: 50-60 Hz
  • Certificate: CE - RoHS
  • Weight: 1,7 kg
  • Amperage:
    • 25 A
    • 30 A