Power supply Nox-Xtreme NXHUMMERX850WGD ATX 850 W 840 W 90 W 80 Plus Gold
Description
If you're passionate about IT and electronics, like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Power supply Nox-Xtreme NXHUMMERX850WGD ATX 850 W 840 W 90 W 80 Plus Gold at an unbeatable price.
  • Type: Power supply
  • Product with plug: Yes
  • Type of plug: Plug EU
  • Colour: Black
  • Characteristics: On/off interrupter
  • Recommended use:
    • Desktop PC
    • PC
  • Version ATX: 2.31
  • Form factor: ATX
  • Ventilator:
    • 1
    • 12 cm
  • Connections:
    • Molex 4 PIN x 3
    • 24-pin ATX x 1
    • PCI Express x 4
  • Compatible: ATX
  • Power:
    • 850 W
    • 840 W
    • 90 W
  • Voltage: 100 - 240 V