DAEWOO DAAG125-90 ANGLE GRINDER 125 mm, 900 W
by Daewoo
Original price
Description
Designed for excellent performance across a range of tasks
Shingle lock for easy saw blade change
Lightweight, compact and extremely durable
The body of the angle grinder is made of durable and resistant plastic. Extremely light and compact, with a comfortable ergonomic handle. The side handle of the machine can be changed to 2 positions for better control and precision, according to the operator's preferences.