BATTERY BRUSHLESS PERFORATOR DAEWOO DALRHBL20-45 20 V, 4.50 J, WITHOUT BATTERY AND CHARGER, CASE
by Daewoo
Original price
Description
Innovative design and power
Flexibility and convenience
Flexibility is at the heart of the design of the DAEWOO DALRHBL20-45. It boasts a maximum drilling capacity of 13 mm in steel, 30 mm in wood and 26 mm in concrete, demonstrating its ability to tackle a variety of tasks with precision and power. DAEWOO have not compromised on durability and user comfort with this model. The durable brushless motor is designed for durability and consistent performance, even in the most challenging environments.